Способи економії

Як економити на послугах хостингу

На даний момент ця тема досить актуальна, тому ми вирішили написати статтю про те, як можна заощадити гроші грамотно використовуючи послуги VDS та оренди сервера на прикладі нашої компанії. Існує багато різних способів економії, серед них як очевидні, так і не дуже. У цій статті ми розповімо про багатьох з них.

1. Передплата на тривалий термін.

Не секрет, що багато хостинг-компанії надають додаткові знижки при оплаті на довготривалий термін. Як правило поріг знижок починається з одноразової оплати більш, ніж на 3 місяці. Максимально допустимий термін оплати найчастіше встановлюється в 12 або 24 місяці, однак у деяких компаній сягає і 36-ти місяців. При цьому можна отримати знижку від декількох відсотків аж до 30%.

Тим не менш, ми не рекомендуємо оплачувати послуги більш, ніж на рік. З одного боку, ви отримуєте вагому знижку і не залежите від коливань курсів валют, з іншого боку, за такий довгий період обладнання може знецінитися, морально застаріти. Таким чином, через деякий час за ті ж гроші ви можете отримати більш продуктивне обладнання, або продовжувати використовувати те саме обладнанням значно дешевше. Отримана знижка при оплаті на 2-3 роки нівелюється і в підсумку ви нічого не виграєте.

Що стосується віртуальних серверів, то і тут впродовж останніх років зберігається тенденція постійного здешевлення і можливо, що так буде відбуватися надалі. Тому описана вище порада справедлива для обох типів послуг.
Нагадаємо, що користуючись нашими послугами при оплаті на термін 3, 6 і 12 місяців ви отримуєте знижки відповідно 5%, 10%, 15%.

2. Використання декількох різних послуг.

Багато компаній надають знижки, коли ви користуєтеся декількома послугами, тому якщо ваш проект передбачає використання розподіленої архітектури є сенс розділити його на декілька серверів. Тобто, можливо, буде вигідніше орендувати два недорогих сервера і розподілити навантаження між ними, ніж використовувати один дорогий сервер. Однак може виявитися так, що більш дорогий сервер має значно більшу обчислювальну потужність, ніж два дешевших. Тому ми рекомендуємо користуватися цією порадою при споживанні послуг віртуального сервера.

Наприклад, орендуючи 2-й, 3-й, 4-й і далі віртуальний сервер у нас ви отримаєте відповідні знижки в розмірі 10%, 20% і 30%. Більш того, ці ціни фіксуються при замовленні послуги і такими залишаються на постійній основі, тому ви можете отримати ще більшу знижку при оплаті на тривалий термін.

3. Віртуальний сервер замість виділеного.

Останнім часом віртуальні сервери стають все більш популярними в порівнянні з класичною послугою фізичного виділеного сервера. За останні кілька років технології віртуалізації і програмні системи управління віртуальними серверами були значно поліпшені, була підвищена стабільність їх роботи, виправлені помилки, усунені проломи в безпеці. Крім того, зросла і «культура» хостинг-компаній, тепер практично всі компанії, що поважають себе і клієнтів, використовують для надання послуг VDS надійні та потужні сервери. Також, на даний момент ви можете замовити віртуальний сервер, який нічим не поступається фізичному, а за параметрами дискової підсистеми навіть перевершує його. При цьому, ціна буде значно нижчою.

4. Довгострокові відносини з конкретною хостинг-компанією

Деякі компанії надають пільгові умови тим клієнтам, які тривалий час користуються їх послугами. Ця лояльність може виглядати по-різному, але в будь-якому випадку, якщо ви є клієнтом компанії напротязi тривалого часу, то будете мати більше вигоди, ніж новий клієнт з невідомої репутацією. Користуючись нашими послугами протягом 1-го, 2-х, 3-х і більше років ви будете отримувати бонус від будь-яких платежів у розмірі 1%, 2% і 3% відповідно. Бонуси зараховуються на внутрішній баланс, з якого можна оплатити будь-які наші послуги.

5. Використання більш вигідних платіжних систем і валют.

Найчастіше оплата комісії платіжних систем лягає на плечі постачальника послуг, проте існують такі платіжні системи, де комісія може бути оплачена тільки клієнтом-платником. Крім того, в деяких платіжних системах існують внутрішні курси валют, які, як правило, відрізняються для клієнта в гіршу сторону від ринкових. Таким чином, якщо внутрішня валюта, в якій оплачується послуга, відрізняється від оплачуваної, ви можете отримати неприємний сюрприз у вигляді непередбачених витрат на конвертацію однієї валюти в іншу, що загрожує додатковими неочевидними витратами. Описане вище, на щастя, не стосується наших клієнтів, оскільки ми завжди намагаємося тримати курси валют нижче ринкових.

6. Вартість додаткових послуг.

Маркетологи йдуть на різного роду хитрощі, щоб справити на перший погляд враження доступних цін, але насправді декларована на сайті ціна - це лише вершина айсберга. Зарубіжні хостинг-компанії практикують вказівку цін вже з усіма можливими знижками, отримати які може не кожен клієнт. Наприклад, вказується ціна при оплаті послуги відразу на рік, а вартість щомісячної оплати виявляється на 10-20% дорожче. При тривалому використанні виділеного сервера іноді можна зіткнутися з апаратними або програмними проблемами, коли потрібен IP-KVM, послуга адміністрування або фізичне втручання в сервер. Все це може коштувати окремих грошей, і навіть одноразове споживання цих додаткових послуг може значно підвищити загальну вартість оренди сервера. Тому при порівнянні цін на однакові сервери в різних компаніях на це варто звернути увагу. Окремо варто сказати про додаткові IPv4-адреси, вартість яких зросла з тих пір, коли у світі були вичерпані всі запаси IP. У деяких випадках, вартість додаткових IP може перевищувати вартість самої послуги.

Ми ж надаємо послуги у форматі «все включено». IP-KVM надається необмежено за часом всім клієнтам, адміністрування здійснюється безкоштовно, а вартість за 1 IP-адресу у нас за весь час жодного разу не змінилася і становить $1/міс за 1 IP-адресу.

Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною. Дякуємо за увагу!

Ми приймаємо до сплати